statystyki szczegółowe

Aktualności

Borowianka Borowa - LZS Bystre 4:6

• autor: jork88, 2014-10-13 11:34

W dniu wczorajszym drużyna LZS wybrała się na wyjazdowy mecz do Borowej. Mecz ten był dla Naszych graczy odrobinę ważniejszy ze względu na to, że wygrana dawała nam 3 miejsce po 8 kolejce rozgrywek. Plan się powiódł o ile w pierwszej połowie wszystko szło po naszej myśli to w drugiej już nie było tak różowo.

Mecz zgodnie z planem rozpoczął się pod Nasze dyktando. Opanowanie środka pola przez Grześka Kołodzieja i Mateusza Urbaniaka dawało Nam dużą przewagę, piłka była rzucana na skrzydła co stwarzało ogromne zagrożenie dla miejscowych. Taka gra przyniosła efekt około 15 minuty po płaskim podaniu z lewej strony Mateusza Kiełkiewicza na 16 metr technicznym strzałem przy słupku bramkarza pokonał Jarosław Rudnik. Dalsza część 1 połowy całkowicie była kontrolowana przez Naszych piłkarzy w 25 minucie do środka zbiegł J. Rudnik który otrzymał dobre podanie ponownie od Matiego, minął ostatniego obrońce i oddając niemocny strzał pokonał po raz drugi bramkarza gospodarzy. Następna akcja to ponowny gol. Do akcji podłączył się Darek Szewczyszyn który kapitalnie posłał piłkę do Dawida Konicy a ten ze stoickim spokojem minął rywali, położył bramkarza i mamy 3:0. W 40 minucie Rudy ustrzelił swojego trzeciego gola kompletując hat-trick`a po zamieszaniu w polu karnym Rudy dopadł najszybciej do piłki oddając mocny strzał po długim rogu. 4:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Kiedy wydawałoby się, że mecz już będziemy rozgrywać na spokojnie i kontrolując całe spotkanie zaczęły się dziać "dziwne" rzeczy. W drugiej odsłonie mecz stał się bardziej wyrównany. Gole zaczęła strzelać Borowa. w 55 minucie w Nasze pole karne została posłana wrzutka. Walkę głową z dwoma zawodnikami przegrał Grzesiu, gdzie wydawałoby się, że był faulowany piłka spadła pod nogi piłkarza gości, a ten oddając strzał z bliska pokonał Marcina 1:4. Po niespełna 10 minutach goście wykonywali rzut wolny mur był w 16 metrze. Po strzale Sławka Górskiego (Borowa) piłka uderzyła w rękę Czarka Graba, sędzia wskazuje wapno. Jedenastkę broni Marcin Kłoczko niestety nikt z Naszych graczy nie wystartował do wybicia tej piłki i po dobitce wykonującego karniaka nie dał już rady obronić strzało choć był bardzo blisko. I w tym momencie zaczęła się nerwówka. Na Nasze szczęście bramkarz gości nam trochę pomógł, bo w 65 minucie po podaniu Czarka Mati strzela z daleka słaby strzał przy słupku dla bramkarza było to widocznie za dużo i kuriozalnie wpuszcza piłkę 2:5. Gospodarze odpowiadają akcja po której pada dla nich 3 gol. I ponownie łapią nie daleki kontakt z Nami. W 70 minucie Czarek podchodzi do rzutu rożnego, wrzuca piłkę mocno i dokładnie na piąty metr na piłkę nachodzi Koniu i strzałem głową podwyższa na 3:6. W końcówce meczu sędzia pokazuje ponownie na wapno dla gospodarzy po dyskusyjnym faulu Michała Karasia. I tutaj mamy kuriozum. Powtórka z pierwszej jedenastki, Kłoku broni, nikt nie startuje i przy dobitce nie masz szans. Do końca wynik nie uległ już zmianie wygrana 6:4. Mecz wygrany zasłużenie.

A już za tydzień LZS podejmuje drużynę Olimpii Oleśnica lidera grupy IX. Mecz ten będzie najcięższym Naszym sprawdzianem. W roli faworyta wystąpią goście lecz po sobotnim meczu Polaków wiemy, że wszystko jest możliwe.

19.X.2014r. LZS Bystre - Olimpia Oleśnica.     Serdecznie Zapraszamy!